Užitečné knihy ke kurzům

Manželské večery a Příprava na manželství

 
jak-zit-a-prezit-manzelstvi.jpeg

Rob Parsons: Jak žít a přežít manželství

Roba Parsonse mnozí znáte přímo z DVD kurzu Příprava na manželství a tahle jeho knížka je krásně útloučká

„Žena si bere muže s úsměvnou představou, že ho změní, a on ji s pošetilou myšlenkou, že bude stejná."

„Mluvil jsem o manželství s více než stovkou tisíc lidí různých kultur, dostávám tisíce dopisů. Nemám naprosto žádné iluze o obtížích, které člověk v manželství zažívá. Odložme tedy masky. Jediné, co pomáhá dělat kroky kupředu, je upřímnost a vědomí, že nejste jediní na světě, kdo je v podobné situaci. To, čím procházíte, prožili i jiní, a některým z nich se podařilo znovu najít lásku, kterou považovali za navždy ztracenou.

(z autorova úvodu) 

Pět jazyků.jpg

Gary Chapman: Pět jazyků lásky

podle této knihy vzniklo téma Jazyky lásky v rámci kurzu

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G, Chapman provází čtenáře pěti základními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal vztahem obohacujícím a harmonickým.

Harmonie v manželství.jpg

Kevin Leman: Harmonie v manželství 

výborná kniha o sexu, která obsahuje i část pro snoubence

Toužíte po aktivním a naplněném sexuálním životě? 
Můžete zakoušet nádhernou harmonii v sexuálním životě. V knize Harmonie v manželství psycholog a odborník v oblasti rodinných vztahů Dr. Kevin Leman tvrdí: Jestliže vy a váš životní partner budete spolupracovat jako tým, dokážete vytvořit nejúžasnější harmonii, jakou jste kdy zažili!

 
 
Spojenci.jpg

Pavel Raus: Spojenci namísto protivníků

kniha o konfliktech v manželství od předního českého poradce

Konflikty jsou nevyhnutelnou součástí každého vztahu. Konflikty jsou nepříjemné, vyčerpávající a únavné. Nemáme je rádi. Konflikty ale také mohou být příležitostí ke zkvalitnění našeho vztahu. Tato kniha popisuje průběh manželského a partnerského konfliktu a snaží se partnerům pomoci úspěšně projít konfliktem tak, aby se jejich vzájemný vztah obohatil.

Hranice.jpg

Dr. H. Cloud, Dr. J. Townsend: Hranice v manželství

Pokud se zajímáte o tuto knihu, je velice pravděpodobné, že je pro vás manželství důležité. Možná jste ve svém manželství šťastní a chcete, aby dál rostlo. Možná máte větší či menší problémy. Nebo jste svobodní a chcete se na manželství připravit. Možná máte za sebou rozvod a chcete ve svém případném novém manželství předejít bolesti, kterou jste prožili… 

 
povidej-nasloucham.png

Jaro Křivohlavý: Povídej, naslouchám

krátká knížka známého českého psychologa o naslouchání

Umíme naslouchat? Naslouchání, říká autor, je více než slyšení. Nasloucháme – sluchem (slovům) – zrakem (výrazu obličeje) – srdcem (láskou). Hovořící nám sděluje více než jen věcné informace, sděluje nám také své představy, postoje, předsudky, názory, přesvědčení. Říká nám, co si myslí, co cítí, co by chtěl, kým je.

 
abudou.jpg

Tim a Beverly LaHayeovi: A budou jedno tělo

Mnozí si myslí, že nepotřebují o milostném životě v manželství vědět víc. Netuší, že jejich manželský život by mohl být krásnější, bohatší, plnější, neznají často ani to, co trápí jejich partnera. Zveme Vás proto k prostudování této jedinečné knihy.

Příběhy lásky.jpg

Gary Chapman: Příběhy lásky 

několik skutečných příběhů o tom, že láska je nejen cit, ale také rozhodnutí jednat

Láska není pouhý pocit.
Láska je volba, pro kterou se můžeme rozhodnout úplně všichni.
Gary Chapman, autor bestselleru Pět jazyků lásky, vybral a okomentoval příběhy "obyčejných" lidí.
Především platí, že má-li nám láska vydržet, máme-li zvládnout veškeré tlaky a složitosti života, musí být láska něco víc než jen cit. Musí to být něco, co děláme. Musíme ji konkrétně projevit v manželství, v rodině, mezi přáteli a známými, ba dokonce i mezi nepřáteli.

Když promiň.jpg

Gary Chapman a Jennifer Thomasová: Když "promiň" nestačí"

kniha o odpuštění a omluvě

Kdyby byl svět dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali. Protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Slovo omluva však neznamená pro každého totéž. To je dáno tím, že hovoříme různými „jazyky“ omluvy. 
Domníváme se, že pokud nezůstaneme u zběžného „promiň“ a naučíme se účinně omlouvat, může to pomoci znovu rozdmýchat lásku, kterou uhasila bolest. Věříme, že když se všichni naučíme omlouvat – a porozumíme jazykům omluvy jeden druhého –, budeme moci na místo otřepaných omluv dosadit upřímnost, důvěru a radost. 

smysl.jpg

Timothy Keller: Smysl manželství

křesťanský pohled do hloubky duchovních i praktických principů manželství

Žijeme ve světě, který nám o manželství tvrdí několik zásadních věcí: pro úspěšné manželství je nejdůležitější hluboká zamilovanost, na každého někde čeká ta pravá spřízněná duše a váš protějšek je tu od toho, aby vás naplňoval štěstím a pomáhal vám rozvíjet váš osobní potenciál. Pokud tento pohádkový příběh přestane fungovat, nastupuje scénář o něco pragmatičtější – rozvod, kterým se manželské problémy dají vždy vyřešit. Nežijeme přece ve středověku, aby manželství muselo být „navždy“. A vůbec, kdo v dnešní době potřebuje k lásce „kus papíru“? Žijeme ve světě, který má o manželství značně pokřivenou představu. 

spojení srdcí.jpg

Nancy a Ron Rockeyovi: Spojení srdcí

Odhalte duchovní tajemství skutečné intimity 
Mobily a esemesky to zkrátka nevyřeší - žijeme v době, kdy lidé zoufale hledají intimní vztahy. Touží po prožitcích sblížení, při kterých dvě srdce splynou v jedno a vytvoří tak pouto trvalé důvěry a bezpečí. Jak toho ale můžeme dosáhnout?
Spojení srdcí je působivá kombinace pravdivých životních příběhů, průlomových výzkumů, které vysvětlují, proč se cítíme tak, jak se cítíme, a proč určitým způsobem jednáme, a praktických principů a teorií, které mohou pomoci zlepšit naše narušené vztahy a naplnit je láskou, jejíž velikost předčí všechna naše očekávání.