Kdo kurzy vytvořil?

DSCF9571.jpg

Kurzy Manželské večery, Příprava na manželství, Výchova dětí i Výchova teenagerů vytvořili v letech 1996 - 2000 Nicky a Sila Leeovi ve sboru anglikánské církve v Londýně.

static1.squarespace-4.jpg

Leeovi jsou svoji již více než 35 let, mají čtyři děti. Na téma manželství už přednášeli mnoha tisícům párů, jsou spoluautory Knihy o manželství, které se od jejího vydání v roce 2000 prodalo přes 100.000 výtisků. Z Londýna se kurzy postupně rozšířily do více než 120 zemí světa.

Kdo kurzy koordinuje?

Úkolem poradců je podporovat vedoucí kurzů po celé ČR - poradit, překládat materiály, dodat kontakty na terapeuty, pořádat školení, zajišťovat celorepublikovou propagaci apod. Jsou dobrovolnými spolupracovníky České kanceláře kurzů.

Pokud máte otázky spojené s pořádáním kurzu nebo byste se chtěli dozvědět o kurzech cokoliv dalšího, kontaktujte nás - budeme rádi!

  • Jakub a Dagmar Güttnerovi, tel.: 608 832 906, e-mail: jakub.guttner(zavináč)gmail.com

  • Renáta Šeniglová (kurzy o výchově), tel.: 775 219 362, e-mail: renataseniglova(zavináč)volny.cz

  • Jan a Milada Frolíkovi, tel.: 602 200 159, e-mail: jan.frolik(zavináč)volny.cz

Kdo jednotlivé kurzy vede?

Kurzy probíhají na mnoha místech České republiky. Vedou je manželské páry, které si samy kurzem prošly a často se manželstvím a poradenstvím aktivně zabývají. Obsah a forma kurzů jsou všude stejné. Ať už přijdete na kurzy kamkoli, jsme přesvědčeni, že se dostanete do dobrých rukou. Pokud byste chtěli vést svůj vlastní kurz, kontaktujte prosím poradce kurzů. Vedoucí kurzů jsou často křesťané, kteří mají podporu svých církví:

Apoštolská církev, Bratrská jednota baptistů, Církev bratrská, Česká Evangelikální aliance, Evangelická církev metodistická,  Křesťanská společenství, Rodinný svaz ČR, Římskokatolická církev, Slezská církev evangelická církev a.v., Slovo života

Každé manželství, i to, které se jeví jako naprosto bezproblémové (pokud nějaké takové existuje), občas potřebuje novou inspiraci, hlubší otevření se jeden druhému, zintenzivnění vztahu, nové prožití "první lásky". Manželské večery poskytují bezpečné a inspirující prostředí pro páry, které po něčem takovém touží. Proto velmi vítám a doporučuji iniciativu Zveme Česko na rande.

Pavel Coufal, předseda Výkonného výboru Bratrské jednoty baptistů

Měl jsem s manželkou výsadu dvakrát manželské večery pořádat ve sboru, kde jsem byl kazatelem. Kurz pak po nás pak převzali jiné manželské páry, které je vedou dodnes. I osobně i jako sbor máme s "manželáky" výborné zkušenosti a moc je doporučujeme.

David Novák, předseda Rady Církve bratrské

Dnešním manželským párům chybí komunikace. Potřebujeme se znovu učit spolu mluvit a naslouchat si. Manželské večery považuji za jeden z nejlepších programů, které církve pořádají.

Petr Procházka, superintendent Evangelické církve metodistické

Manželské večery pomohly našemu manželství, když jsme procházeli složitým obdobím. Od té doby jsme je s dalším manželským párem sami začali pořádat a pomáhat zase ostatním.

Jiří Unger, tajemník České evangelikální aliance

S Manželskými večery máme v římskokatolické církvi velmi dobré zkušenosti. Manželským i partnerským párům bez ohledu na věk a délku soužití nabízejí možnost strávit v příjemném prostředí osm večerů, během nichž se mohou intenzivně věnovat upevnění, vylepšení či obnově společného vztahu. Setkání probíhají v uvolněné atmosféře nezatížené obavami, že přítomné dvojice budou nuceny ostatním zúčastněným odhalovat těžkosti, s nimiž se ve vztahu potýkají. Program je vystavěn na křesťanských principech a zahrnuje promyšlenou skladbu témat, která mohou přispět ke vzájemnému poznání a současně se stát inspirací pro další fungování po boku partnera.

Mons. Josef Nuzík, pomocný biskup olomoucký

Jsem přesvědčen, že kurz Manželské večery je dobrým nástrojem pro manželské páry a rodiny k budování jejich zdravých a láskyplných vztahů. Podporuje prevenci proti erozi a celkovému narušení vztahů a to je v současné uspěchané a hektické době velmi potřebné. Kurz nenásilným a otevřeným způsobem motivuje manželské páry k přemýšlení nad důležitými otázkami, které život v rodině přináší. Tato investice podporující zdravé a fungující vztahy v manželství a v rodině se jistě vyplatí a přinese do vztahů dobré ovoce i do budoucna.

Tomáš Tyrlík, biskup Slezské církve evangelické a.v.


Naši partneři

Propagaci v rámci kampaně Zveme Česko na rande 2019 podporuje nadační fond Credo

Informace o nadcházejících kurzech sdílí turistický portál CZeCOT.

 

Více o pořádání jednotlivých kurzů...

Bannery_HP_2_Manželské večery 500x233 run.jpg
tmpc_run.jpg