Zkušenosti účasníků kurzu Výchova teenagerů

Pokud kurz pořádáte nebo jste se ho zúčastnili, budeme vám vděční, pokud nám pošlete přes kontaktní formulář své zkušenosti nebo nám dáte hodnocení na Facebooku.

Posbírali jsme reakce několika rodičů hned z prvního pilotního kurzu v České republice.

"Zjistila jsem, co od puberty očekávat a jak včas změnit svůj přístup. Naučila jsem se držet se ve výchově dlouhodobého cíle."

"Kurz nám pomohl si uvědomit, že nejsme sami a že v jiných rodinách to mají podobné. Nejvíc se mi líbilo video a následná diskuse. Kurz byl moc pěkný."

"Ujasnila jsem si důležitá témata - o ty důležité věci chci bojovat, ostatní pouštět a hlavně se nevzdávat. Všechno bylo podnětné, společné diskuse rozšiřovaly obzor. Po skončení kurzu půjdu "na rande" s každým dítětem."

"Uvědomila jsem si, že cílem puberty je postupně dítě učit zodpovědnost a samostatnost. Nejlepší byla videa a diskuse."

"Kurz mě povzbudil k naslouchání teenagerům. Naučil jsem se, jak využívat příležitosti a brát teenagera jako partnera, jak se vymanit z tyranie krátkodobých situací a vystavovat je důsledkům jejich rozhodnutí. Nejlepší na celém kurzu byla diskuse s ostatními. Skvělý byl i nápad zkusit si hraní rolí, jak by doma mohly probíhat kritické situace."

"Uvědomili jsme si slabá místa ve své výchově, ale i v našem vztahu a vztahu s našimi dětmi."

"Jídlo bylo super, perfektní kuchař :) Moc děkuji, děláte skvělou práci. Po kurzu teď víc přemýšlím o všech situacích, které s teenagery prožiju."

"Těšil jsem se, že posedíme a povykládáme si se ženou. Kurz nám pomohl nahlédnout věci z druhé strany a začít s dětmi trávit čas jednotlivě."

"Na kurzu se mi líbilo všechno, i klidná hudba v jeho druhé polovině, vše bylo příjemně připravené. Bylo tam tolik věcí, že bych si rád kurz hned prošel ještě jednou."

"Naučila jsem se víc naslouchat a respektovat. Budu se ještě znova vracet k domácím úkolům a promýšlet i realizovat další nápady z kurzu. Kurz mi pomohl mít lepší vztah s dcerou. Vše bylo perfektní."

"Líbila se mi pěkná atmosféra. Příručku si teď opakovaně pročítám, pomohla mi uvědomit si své chyby."

"Na kurzu se mi líbilo vše: video se zkušenostmi rodičů, rady a zkušenosti ostatních kolem stolu. Navíc díky domácím úkolům jsme si o všem mohli ještě doma povídat."