Zkušenosti účasníků kurzu Výchova dětí

Pokud kurz pořádáte nebo jste se ho zúčastnili, budeme vám vděční, pokud nám pošlete přes kontaktní formulář své zkušenosti nebo nám dáte hodnocení na Facebooku.

Posbírali jsme reakce několika rodičů hned z druhého pilotního kurzu na Moravě.

"Na kurzu bych rozhodně nic neměnila. Chtěla bych jen za celý kurz poděkovat!"

"Oslovila mě témata osamostatňování dětí a sex – v mém životě mi nebyly předány dostatečné informace od mých rodičů, proto velmi oceňuji tuto kapitolu. Jak jednat a jak o tom mluvit se svými dětmi."

"Hned jsme se doma bavili o všem, co jsem se dozvěděla, dělali jsme společně domácí úkol a snažili se mluvit o zefektivnění našeho rodičovství a případných změnách našeho chování vůči dětem a sobě samým."

"Určitě se teď snažím věnovat dětem víc času a pozornosti. Být trpělivější a nestrannější při řešení jejich sporů. U nejstarší dcery jsme zavedli bodovací systém, kdy při splnění všech podmínek (poslušnost, pořádek, jídlo, a vztahy se sestrami) si časem "našetří" na roborybu, po které touží."

"U hněvu jsem si uvědomila, že pokud jej dítě projevuje způsobem přiměřeným jeho věku, neměl by se potlačovat. Důležité je pak zjistit příčinu a učit děti hněv raději vyjadřovat než agresivně ventilovat nebo právě potlačovat. A stejně tak to platí pro mě jako rodiče - než vybuchnout, tak raději odejít a řešit situaci s chladnou hlavou. Protože pak mé dítě kopíruje přesně mě, že….ach jo."

"Zjistila jsem, jak leckdy stačí opravdu málo k tomu, aby naše dítě změnilo své chování, postoje. Najít si pro něj čas, poslouchat, nechat ho projevit hněv přiměřeně jeho věku, ale zároveň umět ovládnout i svůj hněv."